Podporují nás

Autor: Ing. Pavel Rytíř <pavelrytir(at)hdkhk.cz>, Téma: Tiskové zprávy, dokumenty HDK, Vydáno dne: 01. 10. 2010

Na tomto místě postupně zveřejňujeme slova, kterými významné osobnosti vyjadřují podporu Hradeckému demokratickému klubu a jeho kandidátům.

Zdeněk Formánek, učitel a trenér basketbalu
Činnost HDK sleduji od jeho vzniku. V jeho nejužším vedení jsou dlouhodobě moji svěřenci z dob mládí, Zdeněk Fink a Vladimír Springer. Můj zájem o to, jak si vedou, je přirozený.
Konstatuji: Žijí mezi lidmi, vědí o jejich starostech a strastech. Jsou vyhledáváni. Oni také chodí za lidmi a čile vedou s nimi rozhovory. To je moje osobní zkušenost. Jsou schopni pojmenovat, domlouvat a prakticky řešit vzniklé problémy. A to i ty složité, kdy se netleská, než jsou všeobecně pochopeny. Hradečáci tělem a dusí. Zralí muži. Umějí žít. V HDK dlouhodobě pracují pro Město.
Velké překvapení: Složení kandidátky HDK, dýchla na mne síla osobností schopných dokázat velké věci ve prospěch obvytel a Města. Využívám práva volit a učiním tak s rozmyslem.
říjen 2010


PhDr. Ondřej Tikovský, Ph.D., kancléř Univerzity Hradec Králové
Často si kladu otázku, zda se česká společnost po všech přemetech, které prožila nejen ve 20. století, již dostává do fáze sebevědomé dospělosti a zdra v našem společenství máme dostatek osobností, jejich práce a působení by mohly zavdat příčinu k optimistickému výhledu do budoucna. Obzvlášť naléhavě se mi tato otázka vrací v obdobích, kdy se mám jako občan rozhodnout o delegování svých zástupců. Zatímco při volbách do parlamentu moji ruku s volebním lístkem zpravidla vede dlouhodobé přesvědčení o vhodném směřování naší země z globálního hlediska, v případě komunálních voleb je situace o něco složitější. V relativně nevelkém prostředí Hradce Králové máme totiž tu výhodu a současně i nevýhodu, že kromě politického přesvědčení můžeme na misku vah vložit ještě osobní zkušenost s kandidáty. Těší mě proto, že v letošním podzimu poznávám na plakátech volebních stran a uskupení velké množství těch, s nimiž jsem měl možnost osobně se setkat a poznat jejich práci a hodnotovou orientaci. Zdá se, že by mohli být novým impulsem pro veřejný život našeho města. Hned několik takových osobností figuruje také na kandidátce Hradeckého demokratického klubu. Jsou pracovití, úspěšní, slušní a zcela civilní. Zasednou-li na základě naší vůle v zastupitelstvu města, budu vědět, že nás zastupují lidé, kteří ve své profesi dosáhli konkrétních výsledků, mají chuť do nové práce, znají život města a chtějí mu pomoci, umějí mezi sebou hovořit a dokáží vnímat potřeby prostředí v němž žijí. A budu jim i nám držet palce, aby dokázali naplnit očekávání, navázat na své dřívější profesní úspěchy a nasměrovat svoji energii ku prospěchu města a jeho obyvatel.
září 2010
Marta a Jaroslav Kynčlovi z Hradce Králové
PROČ VOLÍME HDK?
Jsou nestraníci.
Netrpí touhou ovládat ostatní.
Jsou úspěšní ve svých profesích.
Přitahují moudré lidi.
Nelžou a nekradou.
Od 90. let poctivě a bez okázalosti věnují svůj volný čas správě veřejných záležitostostí, odpovědně a trpělivě hledají, budují a rozvíjejí naše město, aby nám bylo skutečným domovem.
září 2010
doc. RNDr. Pavel Nováček, CSc., VŠ pedagog, prezident Římského klubu ČR
Velmi si vážím práce, kterou HDK odvádí v komunální politice. Ukazuje cestu, kterou občanská společnost může prosadit svůj pohled na budoucnost své obce. Neokázale uplatňuje principy trvale udržitelného života. A nepotřebuje k tomu politikaření, tolik zatěžující celostátně známé politické strany. Potřebuje k tomu "jen" pracovité občanky a občany, kteří nemyslí pouze na sebe.
září 2010
Mgr. Klára Vítková Rulíková, autorka publikací o dvojčatech
Byť nejsem „hradečák“, mám Hradec Králové moc ráda. Jezdím (a jezdila jsem) tam dost často, zejména když byly mé děti malé. Je to krásné město s milými lidmi. Zaslouží si zodpovědné a osvícené vedení.
Po přečtení volebního programu HDK, jsem byla velmi mile překvapena jednak jeho konkrétností a podrobností, jednak přístupem k obecní správě města a hospodaření (a samozřejmě mně osobně neunikla ani zmínka o zohlednění - stále vzrůstajícího počtu - rodin s dvojčaty :-) ).
A protože znám pana ing. Pavla Rytíře jako slušného, spolehlivého a stále ještě za dobrou věc bojujícího člověka, věřím, že jako jeden z kandidátů HDK bude zárukou toho, že v případě zvolení se předvolební program nezmění v pouhopouhé prázdné sliby.
září 2010
Mgr. Jiří Záleský, emeritní ředitel ZŠ a hradecký atletický funkcionář
Proč podporuji HDK?
• Program HDK mě zaujal.
• Řadu kandidátů znám a myslím, že jim mohu věřit.
• Po prostudování záznamů o hlasování a zvukových záznamů z jednání zastupitelstva za poslední volební období jsem zjistil, že všichni tři zástupci HDK v zastupitelstvu jednali vždy v souladu se zdravým rozumem.
• Výše napsané platí i pro veřejností nejčastěji přetřásaná témata jako je např. koncesní smlouva s Atolem a další. Bohužel HDK se třemi hlasy nemohl v těchto případech zvrátit odlišný názor většiny v zastupitelstvu , kterou představují zastupitelé zvolení za ODS.
• Protože si přeji, aby se zastupitelé města řídili zdravým rozumem a ne stranickými direktivami, budu volit HDK.
září 2010
Milan Skácel – vedoucího klubu kmene dospělých hradeckých skautů
Petr Kubát je nadějný mladý člověk. Pamatuji jej ze skautského života v době, kdy byl ještě "vlče" (6-11 let). Byl to chlapec veselé povahy, ochoten podat pomocnou ruku kde to bylo potřeba a co hlavně samostatný a odpovědný. Prošel různými skautskými funkcemi, vždy s úspěchem. Vzhledem ke své povaze a schopnostem má přirozenou autoritu. V současné době je ve funkci zástupce vedoucí střediska, které je nejlepší v Hradci Králové. Je slušný, zdravě sebevědomý, kamarádský. Myslím, že ve středisku není nikdo, kdo by ho neměl rád, kdo by jej jako střediskového činovníka neuznával.
září 2010
doc. PhDr. Ing. Milan Znoj, CSc., politolog (Univerzita Karlova)
V parlamentních volbách dostaly velké strany na frak, když občané přáli menším a živějším.  Proč by Hradec Králové měl být výjimkou? K menším a životným určitě patří HDK.  Nemají povýšenost velkých a sluší jim spolehlivost skromných a pracovitých. Už dobře vědí, že v politice nic není zadarmo a někdy je to pěkná pračka,  ale pořád jako malé děti věří tomu, že slušnost a láska k městu jsou politickou hodnotou a občané ji třeba ocení. O člověku, kterého bychom už nechtěli vedle sebe vidět, řekneme, že nestojí ani za zlámanou grešli, a nejlépe ho poslat rovnou k šípku.  U lidí z HDK je tomu přesně naopak.  Přejme jim, aby je občané poslali hojně  na radnici, tam se jim totiž nejvíce vyplatí.
srpen 2010