Názory Zdeňka Finka

100 dní ve funkci primátora

O pár dojmů při končících sto dnech (hájení) se dělí lídr HDK.

Po klidných volbách a neklidném povolebním vyjednávání jsme v novém složení na královéhradecké radnici už téměř 100 dní. Ani bych si to neuvědomil, ale přišli s tím novináři. Jako prý jak a co a co se povedlo? A co zase ne? Takže zcela jistě se mi povedlo zjistit, že to není žádná legrace, ale pěkná dřina. Myslím, že i pro nově zvolené náměstky. Radnice běží mnoho let, má své jasné postupy a řešení a není mnohdy jednoduché pro člověka z venku se v nich vyznat, natož je pochopit. I když někdy je to naopak snazší, tím myslím, že dokážu pochopit některé záměry a horší je porozumět konstrukci celé věci. Bylo by proto asi lepší, přijít do prázdných prostor s volnými stoly a židlemi a vše začít budovat. Je ale otázka jak by to dopadlo. Tím jinými slovy myslím, že by bylo dobré se zabývat jen novými věcmi a nemuset řešit starší, nejen ekologické, zátěže. Ty zaberou jistě první rok volebního období.

Magistrát má skoro 400 zaměstnanců bez městské policie a tak za tři měsíce nemůžete řádně poznat ani desetinu z nich. Ale je tu spousta fundovaných a navíc přívětivých lidí, kterým jde o věc a jsou ochotni pro ni udělat daleko víc než jim velí pracovní náplň. Jsou ale i jiní. Snažím se, aby bylo vše férové a průhledné a mám k tomu vhodné spolupracovníky. Přijímám množství návštěv a s některými z nich mluvím o věcech, kterým moc nerozumím. Zavedl jsem středeční odpoledne k návštěvám občanů a zatím jsou na mě hodní. Mám velký nepořádek na stole a ne zcela dobře se s tím vypořádávám. Je třeba, abych byl důslednější, ale mohlo by to být v rozporu s mírou mých informací a znalostí. Myslím také, že mnoho lze vyřešit teď hned a ne za třicet dní. Jsou ale věci, které je dobře položit na okraj stolu a otevřít je za týden. Člověk trochu vychladne a navíc dostanete ještě několik protichůdných nebo naopak doplňujících informací.

Jak by bylo krásné vybrat si všechny náměstky sám z lůna našeho HDK! A vidíte jsme u toho, jak jsme kritizovali vládu jedné strany a za tři měsíce stejná touha. Fuj! Držte mi palce, ještě to budu zkoušet dál, než se zvedne 19 rukou a pádím zpět do ordinace. Zlatý prciny! Teda ušiska.

| Autor: MUDr. Zdeněk Fink | Vydáno dne 01. 04. 2011 | 4277 přečtení | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!