Názory Jana Dürrera

Honza Dürrer, vítěz na Atolem

Člen HDK se dostal do sporu s firmou ATOL. Spor skončil až u soudu

Otázka:  Na poslední schůzce HDK jsi byl představen jako "vítěz nad Atolem". K čemu vlastně došlo mezi Tebou a Atolem?
   Ve zkratce: Pracovně jsem přibližně na rok odjel na Moravu s tím, že jsem se do Hradce vracel nepravidelně po několika týdnech.
   V době mé poslední nepřítomnosti mi ATOL odtáhl v rámci blokového čištění automobil. Potud vše OK. Vím, že je-li automobil zaparkován před umístěním výstražných značek, a když prokážu, že jsem jej nemohl odstranit, je ten kdo jej odtáhl dle zákona povinen vozidlo vydat bezplatně zpět. Pro vozidlo jsem tedy odjel, ale jeho vydání bylo podmíněno zaplacením, což jsem odmítl. Následovala ústní i mailová jednání s ATOLEM, vůbec jsem si na začátku nemyslel, že vše bude muset dojít tak daleko.


Otázka: Jak reagovali na Tvé argumenty?
   Jednali odmítavě, argumentovali špatným zákonem, arogantně a nemínili vozidlo vydat.

Otázka: Proč vlastně došlo k soudnímu projednávání? To nebyla možná dohoda?
   Dvakrát jsem psal i panu řediteli Čížkovi, a navrhoval dohodu. Jednou odepsal a argumentoval protizákonně, na druhý dopis neodpověděl vůbec. Došla mi i moje poměrně značná trpělivost.

Otázka: Jak zněl rozsudek?
   Vydat vozidlo (protiprávně zadržované cca 8 měsíců) bez jakékoliv mojí platby. Navíc soud potvrdil i názor mého právního zástupce Mgr. Lukáše Smutného. Ten spočívá v tom, že ATOL nemá právo podmiňovat vydání vozidla zaplacením v žádném případě. Zákonný postup je vydat vozidlo s fakturou a až v případě jejího neuhrazení vymáhat platbu soudní cestou. Tento rozsudek potvrdil i Krajský soud v odvolacím řízení.

Otázka: Jaké si z toho vezme Atol poučení dle Tvého názoru?
   Pokud vím, tak si nevzal zatím žádné. Mám informaci, že vydávání vozidel praktikuje stejně.

Otázky kladl Pavel Rytíř.

| Autor: Ing. Jan Dürrer | Vydáno dne 22. 07. 2010 | 2698 přečtení | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: rozhovor
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!