Názory Ladislava Škorpila

Ladislav Škorpil se představuje

Zkušený zastupitel, poprvé kandidující za HDK.

Ladislav Škorpil
(pár slov o sobě)


V Hradci Králové jsem se narodil a žiji zde 65 let. 15 let jsem pracoval v TESLE Hradec Králové v mechanizaci, dále jako mistr provozu VFK, následně v referátu vynálezů a zlepšovacích návrhů.

Coby trenér fotbalu jsem působil více jak 25 let v Hradci Králové, 7 let v Liberci, 2 roky v Praze jako trenér Dukly, 2 roky v Dunajské Stredě. Vedl jsem 9 let i československou dorosteneckou reprezentaci a 3,5 roku reprezentační celek ČR 21. V nejvyšších soutěžích 1.ligy jsem byl účasten u 350 utkání, v evropských pohárech u 44 zápasů. Mistrem ČR jsem byl s dorostem Hradec i dospělými Liberce, stejně tak vítězem pohárové soutěže.

V městském zastupitelstvu jsem působil po 3 volební období se záměrem, aby měl nějaké zastání hradecký sport a hradecký občan. Nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany a na kandidátkách jsem byl vždy uveden jako nezávislý.

Na jednom jednání zastupitelstva jsem pohovořil na téma, jak se vyvíjí zastupitel. Při volbách se stává zástupcem svých voličů. Po sečtení hlasů zastupuje vítězné či opoziční strany. Vyvolení zastupují obec a někteří při výběrových řízeních i zúčastněné firmy. A tak postupem času zastupitel zastupuje kdeco a kdekoho, jen ne občana, který jej volil.

Politici by jako reprezentativní vzorek státu měli sloužit lidem. Místo toho jim stát se svými občany slouží jako dojná kráva.

Když v nedávných předvolebních bojích měly naše dvě největší politické strany svoji předvolební kampaň postavenu na pomlouvání, špinění a očerňování druhých a ne na lidem srozumitelném programu, jehož naplnění by vedlo k řešení problémů, zamyslel jsem se, zda vůbec a s kým do voleb vstoupit. Po zvážení nabídek dalších volebních subjektů, majících na mysli vlastní profit z preferenčních hlasů, jsem se rozhodl nabídnout své služby HRADECKÉMU DEMOKRATICKÉMU KLUBU, který má, podle mého názoru, ke hradeckému občanu a pochopení jeho problémů opravdu nejblíže.

| Autor: Ladislav Škorpil | Vydáno dne 07. 09. 2010 | 3892 přečtení | Počet komentářů: 31 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!