Názory Miloslavy Zídkové

Miloslava Zídková se představuje

Představuje se ředitelka dětského stacionáře, členka KMS Třebeš a bývalá zastupitelka.

MUDr. Miloslava Zídková
dětská lékařka, ředitelka Dětského denního rehabilitačního stacionáře
(pár slov o sobě)


Narodila jsem se 16.2.1954 v Prostějově jako nejstarší ze tří dětí. Do 17ti let jsem s rodiči a sourozenci bydlela v hanácké metropoli Olomouci. Zde jsem dokončila základní školu a dva ročníky Gymnazia Jiřího z Poděbrad. Poslední dva roky studia a maturita mě po přestěhování do Hradce Králové čekala již s novými spolužáky na Gymnaziu J.K. Tyla. Po maturitě jsem s úspěchem složila přijímací pohovory a byla přijata na Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové – obor všeobecné lékařství.
V posledním ročníku medicíny v roce 1979 se mi narodila první dcera Tereza a o rok později dcera Adéla. Obě dcery jsou dnes již vdané, vysokoškolsky vzdělané. Starší dcera Tereza vystudovala lékařskou fakultu , pracuje ve FN v Hradci Králové jako psychiatr, psycholog. Nyní je na mateřské dovolené s tříměsíční dcerou Edou. Mladší dcera Adéla vystudovala pedagogickou fakultu, vyučuje angličtinu. V současné době je také na mateřské dovolené s dcerami Annou / 3,5roku / a Ellou / 22 měsíců /.

Po skončení studia na lékařské fakultě jsem nastoupila na lůžkové dětské oddělení nemocnice v Novém Bydžově, po složení atestace z pediatrie jsem začala pracovat na dětském středisku ve Štefanikově ulici jako praktický lékař pro děti a dorost. Od roku 1987 jsem byla u zrodu Dětského denního rehabilitačního stacionáře, kde ve funkci ředitele pracuji dodnes.

Jsem bez politické příslušnosti. V letech 1994 -1998 jsem byla zastupitelkou za nezávislé kandidáty, členkou sociálně zdravotní komise, oddávající. V dalším volebním období jsem byla členkou KMS Třebeš a Komise pro rozvoj bydlení.

Po smrti rodičů jsem všichni tři sourozenci i s rodinami zůstali v Hradci Králové, kde v současné době žijí i všechny naše děti. V Hradci Králové jsem se sice nenarodila, ale Hradec jsem si zamilovala. Mám zde spoustu přátel, práci, kterou mám ráda a která mi přináší uspokojení. Po celou dobu své profesní kariéry jsem se jako dětská lékařka snažila usnadnit život rodinám s postiženými dětmi.
Od roku 2004 jsem rozvedená. A v poslední době se snažím co nejvíce volného času věnovat svým vnučkám a moc si to s nimi užívám.

Za HDK kandiduji v komunálních volbách již ve druhém volebním období a budu se snažit být prospěšná hlavně v sociálně zdravotní oblasti.
září 2010


| Autor: MUDr. Miloslava Zídková | Vydáno dne 07. 09. 2010 | 4473 přečtení | Počet komentářů: 36 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!