Názory Pavlíny Springerové

Pavlína Springerová se představuje

Další kandidátka se představuje.

Mgr. et Mgr. Pavlína Springerová, PhD
pár slov o sobě


     V Hradci Králové jsem se před 33 lety narodila a s tímto městem je, s výjimkou olomouckých studií, spojen celý můj dosavadní život. Chodila jsem zde na základní školu ZŠ Bezručova a poté na Gymnázium Boženy Němcové. První vysokou školu jsem absolvovala v Hradci Králové na PdF (obor dějepis – základy společenských věd), druhou v Olomouci na Filozofické fakultě Univerzity Palackého, obor Politologie – evropská studia. Poté co jsem obhájila disertační práci na téma moravistických politických stran, jsem na stejné katedře získala i doktorský titul v oboru Politologie.

Po studiích jsem se vrátila na svou původní alma mater a v současné době pracuji jako vedoucí Katedry politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, kde se v rámci výuky našich oborů věnujeme především mimoevropským oblastem, zejména Latinské Americe a Africe. Zároveň zastávám pozici předsedkyně Akademického senátu FF UHK. Odborně se zabývám především problematikou politických systémů latinskoamerických zemí a pozicí Latinské Ameriky v mezinárodních vztazích.

Od dětství je součástí mého života aktivní sport, především lyžování, volejbal, cyklistika či florbal. Vedle toho se v posledních letech často vydávám za hranice, mezi mé nejoblíbenější destinace patří Latinská Amerika, především andské státy jako Peru, Bolívie, Ekvádor či Kolumbie.

Politicky nejsem angažovaná v žádné politické straně. Za HDK jsem se rozhodla kandidovat, protože se mi líbí koncepce nepolitické politiky v kontextu komunálního prostředí, tedy takového prostředí, jež nás bezprostředně a každodenně obklopuje a má na naše životy přímý dopad.

září 2010

| Autor: Mgr. et Mgr. Pavlína Springerová, PhD. | Vydáno dne 01. 09. 2010 | 9130 přečtení | Počet komentářů: 17 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!