Informace pro voliče

Primátorem lídr HDK

Jako poslední statutární město v ČR má od 28. 12. i Hradec Králové kompletní vedení města. Po mnoha a mnoha letech je primátorem nestraník a vůbec poprvé zastupitel Hradeckého demokratického klubu MUDr. Zdeněk Fink.

    Pár hodin před jednáním zastupitelstva se na internetových serverech a v TV objevily informace o dohodě pravostředových stran (ODS, HDK, TOP09, VPM a DvHK) o koalici. A jak to pak vypadalo při jednání Zastupitelstva z balkonu Adalbertina při pátém pokusu o zvolení primátora, náměstků a radních. Někteří diváci čekali a věřili, že dohodu potvrdí hlasování zastupitelů, někteří doufali, že k tomu nedojde.

    Arnošt Urban navrhl Zdeňka Finka jako kandidáta HDK na primátora, za ČSSD byla navržena Hana Orgoníková. Oba kandidaturu přijali, Zdeněk Fink se přihlásil k tomu, co nabídl ve své řeči k zastupitelům 14. 12. při minulé volbě (zde), znovu přislíbil práci pro město a ochotu spolupracovat s těmi, kteří chtějí Hradci pomoci. Hana Orgoníková mluvila o tom, že ČSSD představuje tu změnu, kterou voliči chtěli a slíbila odstranit vše špatné, co ve městě resp. na Magistrátu dosud bylo. Zasedání se tentokrát zúčastnilo všech 37 zastupitelek a zastupitelů.
V tajné volbě potom Zdeněk Fink dostal 20 hlasů a byl zvolen primátorem. Hana Orgoníková obdržela 16 hlasů, jeden hlasovací lístek byl neplatný. To fakticky znamenalo, že ČSSD bude v opozici.

Ještě před volbou (dalších) náměstků primátora rezignoval na svou funkci dosud jediný zvolený náměstek V. Ondráček (ČSSD).
Koalice navrhla do funkcí náměstků: Martina Soukupa (ODS), Jindřicha Vedlicha (TOP09), Josefa Kroftu (VPM) a Leoše Kučeru (Doma v HK). V tajné volbě byli všichni navržení zvoleni (z 31 odevzdaných bylo 25 hlasovacích lístků platných): J. Vedlich 25 hlasy, Josef Krofta 22 hlasy, M. Soukup a L.Kučera 21 hlas.
Statutární náměstky pak byli "veřejně" zvoleni M. Soukup (1. náměstek) a J. Vedlich (2. náměstek).

Na šest míst dalších členů Rady města kandidovalo 8 kandidátů. Kandidáty koalice byli Jan Michálek a Naďa Štěrbová (ODS), Vladimír Springer (HDK), Vladimíra Šilhánková (VPM), Lenka Jaklová a Richard Nádvorník (TOP09), kandidátem KSČM Alois Havrda a kandidátem Změny Adam Záruba. Zvoleni byli (všech 37 hlasů bylo platných): R. Nádvorník 33 hlasů, L. Jaklová 25 hlasů, V. Springer 23 hlasů, J. Michálek 22 hlasů, N. Štěrbová a V. Šilhánková 21 hlas, nezvoleni A. Havrda 12 hlasů a A. Záruba 15 hlasů.

Poté odešla většina diváků. Z dalších bodů stojí za zmínku hlavně volba přestavitelů Nadačního fondu pro rozvoj města Hradec Králové.
Do šestičlenné správní rady byli zvoleni: L. Zítková (ODS), M. Dvořák (VPM), A. Záruba (ZvHK), V. Ondráček (ČSSD), R. Nádvorník (TOP09) a L. Kučera (DvHK).
Do tříčlenné dozorčí rady byli zvoleni: L. Štěpán (KSČM), Arnošt Urban (HDK) a Vladimír Springer (HDK).
HDK tak nadále plní slib nominovat své členy především do dozorčích rad.

článek bude doplněn přislíbenými oficiálními fotografiemi Magistrátu.

| Autor: Ing. Pavel Rytíř | Vydáno dne 29. 12. 2010 | 4266 přečtení | Počet komentářů: 32 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!