Názory Romany Liškové

Romana Lišková se představuje

Představuje se další z nováčků naší kandidátní listiny.

PhDr. Romana Lišková
(pár slov o sobě)


     Narodila jsem se v Hradci Králové a je mi 53 let. Po maturitě na Gymnáziu J.K.Tyla jsem složila dvě státní jazykové zkoušky na jazykové škole v Liberci a začala jsem vyučovat jazykové kurzy v rámci vzdělávacích aktivit tehdejšího PKO (Park kultury a oddechu) v Hradci Králové. Mé snahy o studium na vysoké škole byly mařeny hned u přijímacích řízení, a to z důvodu nesouhlasu mého otce s tehdejším politickým režimem. Teprve po třech letech práce v PKO jsem byla přijata na Filozofickou fakultu UK v Praze a vystudovala obor překladatelství a tlumočnictví – němčina a ruština.

     V roce 1982 jsem se provdala a narodily se nám postupně dvě děti. Po mateřské dovolené jsem vyučovala jazyky na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové a dále na Obchodní akademii v Pardubicích a od roku 1990 na Pedagogické fakultě v Hradci Králové – kde jsem pracovala jako odborný asistent na Katedře německého jazyka PF až do roku 1995.

     Souběžně s vyučováním jsem se vždy věnovala překladatelské činnosti a v souvislosti s touto praxí jsem byla oslovena německou společností QUELLE s.r.o., kde jsem pracovala po dobu pěti let jako personální manager. Měla jsem tak možnost získat zkušenosti ve věci vedení a řízení společnosti mezinárodního formátu, které jsem pak následně mohla využít při spolupráci s velkými zahraničními investory, kteří působí na území ČR, zejména v Hradci Králové a okolí. Od roku 2002 pracuji jako center manager obchodního centra EuroCenter v Hradci Králové, kde současně v rámci své firmy ROFOX spol. s r.o. provádíme správu a provoz obchodních, komerčních a průmyslových objektů prakticky na celém území ČR.

     Za dobu své práce pro zahraniční investory, kdy spravujeme majetek v řádech stovek milionů korun pro celou řadu českých i zahraničních investorů a obchodních řetězců a firem ručíme za efektivitu vynaložených nákladů, jejich smysl a rozumné využití, jsem nabyla významné praxe ve věci nákladového managementu. Ráda bych tuto zkušenost přenesla i do sfér hospodaření města a podpořila tak efektivní hospodaření a transparentní správu a využití svěřených prostředků.

     V současné době jsem členem Komise místní samosprávy ve Svinarech.

září 2010


| Autor: PhDr. Romana Lišková | Vydáno dne 14. 09. 2010 | 5987 přečtení | Počet komentářů: 29 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!