Tiskové zprávy, dokumenty HDK

Tisková zpráva (povolební vyjednávání)

Tisková zpráva ze schůzky zástupců ODS, HDK, VPM a DHK poté, co bylo přerušeno ustavující zasedání Zastupitelstva.

Tisková zpráva

     Zástupci stran a sdružení zvolených do Zastupitelstva města Hradce Králové (ZM) - Občanské demokratické strany (ODS), Hradeckého demokratického klubu (HDK), Volby pro město (VPM) a koalice Doma v Hradci (DHK) - se ve čtvrtek 11.11.2010 v 18 hodin setkali, aby projednali další postup v situaci, kdy bylo přerušeno ustavující zasedání ZM a nebyl zvolen primátor, jeho náměstci a rada města.
     Bylo konstatováno, že strany získaly v komunálních volbách 2010 v Hradci Králové 17 mandátů z celkového počtu 37 členů ZM. Tento počet sice netvoří většinu hlasů v ZM, ale dává základ k vytvoření koalice, která se může úspěšně ujmout vedení města na roky 2010 -2014. Důvody jsou následující:
 1. Strany konstatují, že jejich volební programy pro volební období 2010-14 jsou si v řadě oblastí blízké nebo totožné a že v nich nenalezly žádné nepřekonatelné rozpory, které by jim bránily v účasti v takto složené koalici.

 2. Strany se shodují na tom, že jejich zásadními cíli v nadcházejícím volebním období budou zejména:
  • maximální průhlednost a kontrolovatelnost všech kroků vedení města, rady města, zastupitelstva města i úředníků magistrátu města
  • zabránění korupci, klientelismu a nehospodárnému vynakládání prostředků města
  • otevřená a slušná komunikace města s občany, médii, i zástupci opozice v ZM
  • úspěšná příprava a realizace připravovaných projektů obou Integrovaných plánů rozvoje města (IPRM) s finanční podporou EU
  • podpora vzdělání, sociální sféře, kultuře, sportu a cestovnímu ruchu

 3. Strany konstatují, že upřednostňují programovou shodu před personálními nároky na obsazení jednotlivých politických funkcí.

     Z výše uvedeného pro zúčastněné strany vyplynul jednoznačný závěr jednat dále o pravostředové koalici a strany vyzývají TOP 09, aby přehodnotila svůj postoj k jednání o této koalici. Jakákoli jiná koalice by totiž znamenala výrazné posílení vlivu KSČM na královéhradecké radnici.

V Hradci Králové 11. listopadu 2010, 18:20 hod.

Občanská demokratická strana
Hradecký demokratický klub
Volba pro město
Doma v Hradci

Zvýraznění v textu provedla redakce hdkhk.cz

| Autor: administrator | Vydáno dne 12. 11. 2010 | 2912 přečtení | Počet komentářů: 21 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!