Názory Václav Boštíka

Václav Boštík se představujeIng. Václav Boštík
(pár slov o sobě)


Do HDK mne přivedla určitá nostalgie po OF, řadu lidí na kandidátce znám právě odtud. Oni i další kandidáti HDK, jak jsem je poznal, jsou pro mne určitou zárukou, že jako členové zastupitelstva si budou v rozhodujících záležitostech počínat v souladu s mými názory. Chci jim v jejich úsilí pomáhat.

     Jsem trvale Hradečák, a to již od roku 1934. Zde jsem také navštěvoval reálné gymnasium v době charakterizované např. tak, že na maturitním tablu byla polovina naší třídy v normálních oblecích, polovina ve svazáckých košilích. Vysokou školu chemicko-technologickou jsem absolvoval v Pardubicích.

     Potom jsem pracoval ve sklářském ústavu, nejprve na výzkumu skleněných vláken, později na kapalinovém modelování tavících procesů. V r. 1970 jsem byl odtud v důsledku svého nevhodného počínání v r. 68 odejit. Nové zaměstnání se mi podařilo najít při střední nepřízni Strany po nějaké době a za pomoci dobrých lidí v hygienické službě. Zde jsem se zabýval dodržováním požadavků na zdravé pracovní prostředí a podmínky v rámci východočeského kraje.

     Nyní jsem v důchodu, pokud jde o mé zájmy a záliby, zajímám se o politiku, jezdím rekreačně na kole, občas se svezu na lodi, kanoi či kajaku, v zimě na běžkách.

     V oblasti společenského dění jsem po roce 89 aktivně působil v Občanském fóru, pak v Občanském hnutí. Toto jsem pro nesouhlas a nemožnost ovlivnit jeho sebevražedné počínání opustil. Další nadějí byla pro mne Demokratická unie – DEU, která měla být v té době protiváhou ODS. V Hradci jsme založili poměrně úspěšnou trojkoalici DEU-KDS-KAN, ve volbách jsme tehdy získali náměstka primátora. Ačkoli tento počin vzbudil určitý zájem, kýžené rozšíření tohoto směru však u vedení strany narazilo na zásadní nesouhlas. Po těchto zkušenostech jsem již do žádné strany nevstoupil, v posledních letech mi byla blízká Strana zelených (zejména pod vedením jedné z tváří OF Martina Bursíka), která však v minulých volbách neuspěla v důsledku přílišné feminizace a možná i za působení vnějších vlivů.

     Řadu let pracuji v Komisi místní samosprávy Slezské Předměstí, do r. 2006 jako předseda.

říjen 2010


| Autor: Ing. Václav Boštík | Vydáno dne 02. 10. 2010 | 4095 přečtení | Počet komentářů: 26 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!