Názory Vlastimila Juppy

Vlastimil Juppa se představuje

Další z kandidátů HDK se představuje.

Ing. Vlastimil Juppa
pár slov o sobě


Narodil jsem se v roce 1956 a do svých 17 let jsem žil v Kostelci nad Orlicí. Naše rodina byla pečlivě sledována režimem. Bratr mého otce pracoval v emigraci v Německu ve skupině tajných služeb generála Moravce (kauza nedávno medializovaná díky případu Kundera / Dvořáček). Na to doplatil nejvíce otec – příslušník PTP. Vedle naší rodiny mi názory a postoje pomáhala utvářet i práce ve skautském oddíle. Pro moji pracovní kariéru naštěstí přišla revoluce.....

Vzdělání jsem získal na Vysoké škole ekonomické v Praze (1975–79) a dále studiem bankovnictví na Univerzity of Wisconsin v USA (1993 – 95).

Největší část mé pracovní kariéry patřila SBČS, později Komerční bance v Hradci Králové. Po roce 1989 - v době transformace a bouřlivého rozvoje celé české společnosti, jsem pracoval ve vrcholných manažerských pozicích. Dodnes to hodnotím jako zcela mimořádnou příležitost, kdy jsem uplatňoval právě poznatky ze studia v USA a ze zahraničních stáží. Později jsem pracoval v představenstvu Škoda Plzeň, společnosti s významným inovačním potenciálem a silným mezinárodním obchodem. Návrat do regionu v pozici ředitele Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje znamenal možnost znovu studovat a pomoci řešit jeho strategické ekonomické potřeby především s důrazem na inovace.

V současné době ve společnosti ELLA-CS, s.r.o. Hradec Králové zaměřené na unikátní zdravotnickou výrobu odpovídám za marketing a zahraniční vztahy. Angličtina je mým pracovním jazykem, mluvím německy a rusky. Kontakt s obchodními partnery a klinikami ve více než padesáti zemích světa mi denně poskytuje nová poznání. Rád bych tyto poznatky uplatnil i pro rozvoj města, při využití potenciálu vědy a výzkumu na poli mediciny a farmacie v Hradci Králové. Rozvoj firem a institucí na tomto základě, zaměřených na inovace dá příležitost těm vzdělaným a schopným, kteří jinak budují karieru mimo Hradec Králové a mimo region, nejvíce v Praze.

Účastnil jsem se přípravy prvního porevolučního Plánu strategie města Hradce Králové 2000, jsem ve stávajícím týmu pro Integrovaný strategický plán města, v roce 1996 jsem v roli konzultanta vedl přípravu Strategického plánu města Kostelec nad Orlicí. Po několik let jsem byl členem vědecké rady Fakulty informatiky Univerzity Hradec Králové, v letech 1999 – 2005 jsem pracoval v Akreditační komisi vlády, orgánu stěžejním pro rozvoj studia na vysokých školách, v tomto období byla stanoviska komise důležitá pro Univerzitu Hradec Králové při vzniku třetí fakulty. Ve své současné profesi mám příležitost k cestování, setkání s novými lidmi, navazování a budování vztahů, přivádíme do Hradce Králové řadu zajímavých návštěv. To mi jako patriotovi pomáhá konfrontovat realitu našeho města a možnosti jeho dalšího rozvoje s poznatky ze světa. Vidím velkou příležitost v dalším rozvoji mezinárodních vztahů.

Ve sportu i v životě vždy uplatňuji princip fair play, v profesním životě se navíc řídím sloganem „nevyužívejte jen příležitosti, vytvářejte si je“.

S manželkou Marii máme syny Tomáše (1980) a Martina (1982), oba absolventi VŠE v Praze, pracují v rolích konzultantů pro mezinárodní společnosti.

Nikdy jsem nebyl členem ani kandidátem politické strany.

srpen 2010

| Autor: Ing. Vlastimil Juppa | Vydáno dne 29. 08. 2010 | 7319 přečtení | Počet komentářů: 27 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!