Názory Vladimíra Springera

Zvolen pouze jeden náměstek primátora

Několik poznámek k druhé části ustavujícího zasedání Zastupitelstva, jak je zaznamenal Vladimír Springer, který jednání řídil.

Středopravicové uskupení bylo značně oslabeno nepřítomností 4 zastupitelů. Pochopitelně byli omluveni, na vině byl zejména pondělní termín, s tím nešlo předem počítat. Z tohoto důvodu nepadl z naší strany žádný návrh.

Avizovaná aktivita koalice „dobré vůle“ nebyla příliš zřetelná, těžko říci z jakého důvodu. Na začátku proběhla neúspěšná volba primátora, kde byl navržen komunisty jen jeden kandidát, a to ing. Štěpán, který dle očekávání nedostal potřebný počet hlasů. Volba byla tajná, víc k tomu nelze dodat.

Pak následovala volba náměstků, nutno říci, že platný volební řád není příliš připraven na volbu náměstků, aniž byl před tím zvolen primátor. Ani to moc nemá logiku. Přesto byli nominováni 3 kandidáti, za ČSSD pan Ondráček a paní Ing. Orgoníková a za KSČM pan Ing. Havrda. V prvním kole získal přesně potřebný počet hlasů (19) pan Ondráček, ostatní kandidáti neuspěli ani ve 2.kole. Následně byl pan Ondráček zvolen jako statutární zástupce. Je to trochu paradox, protože není jasné čeho náměstkem vlastně bude a ani nevyužil nabídnutý prostor k představení svých záměrů. Vypadalo to, že zvolení bylo překvapením pro něho samého.

K další volbě nedošlo, pan Ing.Soukup navrhl přerušit jednání a jeho dokončení v termínu již svolaného zastupitelstva v úterý 30.listopadu.

Na konec jednání MUDr. Fink jménem středopravé koalice vyzval zástupce všech demokratických stran k dalšímu odpovědnému jednání řešení patové situace.
   Po skončených komunálních volbách proběhly do této doby dva pokusy o sestavení vedení města Hradec Králové. Oba skončily neúspěchem. Vzniklá patová situace nás v žádném případě netěší a chápeme, že pro občany města je oprávněně zneklidňující.
   Proto za středopravou koalici, která v tuto dobu disponuje 17 hlasy, vyzýváme k dalšímu odpovědnému jednání všechny strany a uskupení s výjimkou zastupitelů zvolených za Komunistickou stranu.
(za 17 zastupitelů ODS, HDK, VPM a Doma v Hradci).

| Autor: Mgr. Vladimír Springer | Vydáno dne 24. 11. 2010 | 5274 přečtení | Počet komentářů: 25 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!